KONST / Litografier / Färglitografier 13431040
nr 1343 1040
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografier, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Slussen. Motivet: 41x66cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 20:47:48
24/8 20:42:02
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist